• 0532 403 80 06

Bodrum Havalimanı – Marmaris Transfer

Marmaris, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Marmaris ve çevresindeki yerleşim yerleri eski dönemlerden bu yana çok sayıda farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Buna bağlı olarak Marmaris ve çevresinde çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. Sahip olduğu muhteşem doğal güzellikleri, tarihi yapısı ve tatil seçeneklerinden dolayı Marmaris özellikle yaz tatili için güzel bir alternatiftir. Muğla’nın incisi olarak nitelendirebileceğimiz, Ege’nin tatil cennetlerinden biri olan Marmaris, her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Sahip olduğu tarihi ve doğal güzelliklerinden dolayı gelenin gidesi gelmediği yerlerden biridir. Bodrum- Milas havaalanından Marmaris’ e ulaşmak isteyen tatilciler tercih edecekleri vip transfer hizmeti ile güvenilir bir yolculuk geçirerek ilçeye ulaşabilmektedirler. İletişime geçmeniz halinde havaalanı çıkış noktasında ki Bodrum havaalanı transfer ile Marmaris’ e doğru yola çıkmaktasınız.

Marmaris’e tatile geldiyseniz Marmaris’ in güzelliklerini keşfetmeden, doğal güzellikleri ile tanışmadan geri dönmemenizi öneririz. Marmaris’ te gezilip görülmesi gereken yerleri genel olarak sıralarsak:

Koylar: Dantel gibi işlenmiş, herhangi bir bozulmaya uğramamış, Marmaris’ i çevreleyen eşsiz güzelliklere sahip koyları görülmeye değerdir. Güneşin, denizin, kumun ve doğanın keyfini bu cennet koylarda çıkarabilirsiniz. Marmaris’ e tatile geldiğinizde mutlaka Kızkumu, Ayın Koyu, Bördübet, Kumlubük, Amos Koyu, Abdi Reis Koyu, Turunç, Marmaris Boncuk Koyu ve Selimiye’ yi mutlaka gezip görmelisiniz.

Plajlar: Marmaris’ in hem merkezinde hem de çevresinde ki yerleşim yerlerinde birbirinden güzel plajları bulunmaktadır. Doğal güzellikler ile iç içe olan bu plajlardan bazıları şunlardır: Turunç Halk Plajı, İçmeler Plajı, Sedir Adası Plajı, Cennet Adası Plajı, Uzunyalı Plajı ve Boncuk Koyu Plajı’ dır.Dilerseniz Bodrum Milas havaalanından Marmaris transferlerinizde güzel koylarını ziyaret edebilirsiniz.

Muğla Marmaris

 

Marmaris’ in doğal güzelliklere sahip koy ve plajlarının yanı sıra gezilip görülmesi gereken tarihi yapıları da bulunmaktadır. Bunlardan biri Marmaris Kalesi’ dir. Marmaris’ in simgelerinden biri haline gelen bu kale, yat limanın arka kısmındadır. Şimdilerde Marmaris Müzesi olarak ziyaretçi kabul etmektedir. Bunun yanı sıra Hafsa Sultan Kervansarayı bulunmaktadır. Bu yapı Osmanlı Dönemi’ ne aittir. Bu tarihi yapıların yanı sıra Marmaris’ e ait farklı birçok tarihi yapıyı gezip görmek, cennet köşelerinde tatil yapmak için uçak biletini almakta geç kalmayın. Milas- Bodrum Havaalanı’ndan Marmaris’ e ulaşabilmek içinse Milas havaalanı transfer hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.